Presă

SeedBlink participă la runda Series A a DRUID, oferind acces comunității sale de investitori privați

Suntem încântați să oferim comunității noastre acces la o oportunitate atât de competitivă precum DRUID.

druid-seedblink-investment-opportunity

UiPath a fost un pionier în a face cunoscut lumii întregi potențialul mare al ecosistemului tehnologic românesc și oportunitatea de a investi în startup-uri. Dar UiPath nu este singurul star. Companii precum DRUID, FintechOS și FLOWX.AI sunt astăzi ambasadorii automatizării afacerilor care au pus România pe hartă ca fiind un hub de start-up-uri software în plină dezvoltare.

Suntem bucuroși să le oferim membrilor Elite & SeedBlink Club o oportunitate de investiție destinată în general fondurilor de VC și family offices: participarea la runda de Serie A a DRUID.

Această Serie A este susținută de un grup de profil înalt de VC și investitori internaționali conduși de Karma Ventures și Hoxton Ventures. De asemenea, Gapminder VC își consolidează poziția față de runda anterioară și alți patru investitori din Germania, Elveția, Polonia și România, inclusiv platforma de co-investiții SeedBlink.

"Vrem să ducem mai departe transformarea digitală. Echipa SeedBlink a fost alături de noi ca manageri de investiții foarte competenți, implicați personal și de top, beneficiind de un flux de tranzacții larg și calificat în întreaga Europă." a declarat Liviu Drăgan, CEO al DRUID.

Laurențiu Ghenciu, CBO SeedBlink, a adăugat: "De la stadiul de pre-seed până la cel de Serie B, le oferim investitorilor noștri startup-uri verificate, diversificarea deal-urilor, management pentru follow-ons și sprijin la exit. Suntem încântați să oferim comunității noastre acces la o oportunitate atât de competitivă precum DRUID."

Echipa de la DRUID intenționează să utilizeze noul capital pentru a-și continua expansiunea internațională, vizând creșterea în Europa și America de Nord. Compania intenționează să deschidă noi birouri în Franța și Germania, până la sfârșitul anului 2022, și să își consolideze prezența în Marea Britanie și SUA. În plus, start-up-ul românesc de Inteligență Artificială Conversațională va prioritiza capitalul uman prin creșterea echipei sale globale cu 60%.

--

Despre SeedBlink

SeedBlink este platforma de investiții cu cea mai rapidă creștere, specializată în sourcing, vetting, finanțare și scalare a start-up-urilor tehnologice europene. Viziunea noastră este de a modela viitorul tehnologic al Europei prin crearea unei platforme de investiții care să permită investitorilor și fondatorilor să aibă acces la oportunitățile, instrumentele și serviciile de venture capital la început de drum.

Despre DRUID

DRUID este o platformă end-to-end pentru crearea de aplicații de business conversaționale bazate pe inteligență artificială, concepută pentru a oferi productivitatea angajaților la nivelul următor și experiența totală a clienților în cel mai intuitiv mod. Asistenții virtuali inteligenți DRUID permit interacțiuni rapide, personalizate, omnichannel și hiper-automatizate, vorbind în același timp limba fiecărei organizații prin intermediul unor integrări deschise cu orice sisteme de întreprindere existente și tehnologii RPA. Lansat în 2018, DRUID își dezvoltă în mod activ viziunea de a oferi fiecărui angajat un asistent virtual inteligent, stabilind o rețea extinsă de peste 130 de parteneri, mai ales cu UiPath, și deservind peste 100 de clienți din întreaga lume.

PublicatMay 13, 2022


Distribuie

Fii primul care află despre investiții, trend-urile din tehnologie, creșterea accelerată a ecosistemului European și obține acces rapid la toate resursele oferite de network-ul SeedBlink!

Articole similare

untitled-design-38-

Diwaker Singh

Co-Fondator & CEO

Crikle

Fiind o platformă care servește companiilor din tehnologie, SeedBlink este capabil să conecteze startup-ul cu mai mult decât bani. Investitorii SeedBlink sunt în primul rând tehnocrați care nu numai că înțeleg obiectivele strângerii de fonduri, dar sunt, de asemenea, capabili să contribuie cu resurse și oportunități de afaceri post-investiție. Pragul minim de investiții și accentul pe tehnologie diferențiază SeedBlink de alte platforme de strângere de fonduri. O soluție perfectă pentru orice tech-startup care caută finanțare plănuită strategic și inteligent.

screen-shot-2021-04-21-at-14

Florin Stoian

Co-Fondator & CEO

Milluu

Am găsit în SeedBlink o platformă care ne-a oferit atât brand awareness, cât și acces la finanțarea necesară. Nu numai că am găsit o echipă de profesioniști care ne-au îndrumat și care ne-au ajutat să pregătim materialele necesare pentru campania de crowdfunding, dar ne-a și facilitat discuții cu VC-uri și business angels cu care nu am avut contact până acum. Campania SeedBlink a fost validarea de care aveam nevoie pentru a scala produsul mai departe, în timp ce fondurile obținute într-un timp record (doar 2 ore!) au fost o confirmare solidă că produsul nostru este dorit pe această piață și trebuie să continuăm să inovăm. Vă mulțumim!

11subsol-raluca-jianu-epic-visits

Raluca Jianu

CEO & Co-fondator

Epic Visits

SeedBlink a creat un ecosistem vital pentru startup-urile aflate la început de drum, echipând antreprenorii cu know-how, încurajând printr-o serie de tool-uri, discuții sincere și uneori incomode dar necesare despre riscuri și vulnerabilități, dar și prin facilitarea unor conexiuni cu investitori care împărtășesc viziunea fondatorilor și pot contribui la succes. Am apreciat suportul constant din partea lui Eric și a întregii echipe în toate etapele campaniei. Mulțumim mult! :)